metoda na keratynę

Doczepianie włosów na keratynę – co warto na ten temat wiedzieć?

O długich włosach marzy każda kobieta. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie naturalnie osiągnąć efekt długich, gęstych i mocnych włosów. Najczęściej wynika to  z naszych naturalnych predyspozycji oraz typu włosów, który posiadamy. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z posiadania długich włosów. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest doczepianie włosów. Jednym z najpopularniejszych sposobów a zarazem najbardziej skutecznych, jeśli chodzi o doczepianie włosów, jest metoda na keratynę. Na czym jednak ona polega i w jaki sposób przebiega zabieg? Sprawdźmy.

Doczepianie włosów za pomocą keratyny – jak przebiega?

Doczepianie włosów metodą na keratynę, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego. Zabieg ten jest stosunkowo niedrogi, a przy tym bardzo trwały. Włosy doczepia się za pomocą pistoletu z pasmami keratynowymi lub przy użyciu zgrzewarki. Zabieg trwa kilka godzin, zależnie od tego jaką długość włosów chcemy osiągnąć. Warto jednak podkreślić, że metoda doczepiania włosów na keratynę wymaga olbrzymiej precyzji oraz wiedzy w zakresie jej przeprowadzania. Z tego też względu, koniecznie musimy wybrać się do doświadczonego fryzjera, który takie zabiegi wcześniej już wykonywał. Tylko w taki sposób zyskujemy pewność, że zabieg zostanie wykonany w sposób prawidłowy oraz trwały. Jeśli chcemy na dłuższy czas osiągnąć efekt długich włosów, doczepianie ich za pomocą keratyny należy powtórzyć co około 4 do 6 miesięcy – w zależności od tego jak szybko rosną nasze włosy.

Dla kogo metoda doczepiania włosów na keratynę jest najlepsza?

Warto też zwrócić uwagę na to, dla kogo zabieg doczepiania włosów metodą na keratynę jest najlepszy. Co do zasady, nie ma tak naprawdę ograniczeń związanych z jego wykonaniem. Należy się jednak nastawić na czas oraz koszt takiego zabiegu. Fryzjer też zapyta, czy nie posiadamy alergii skórnych lub ran na skórze głowy, które mogłyby zostać podrażnione w trakcie wykonywania zabiegu. Niezwykle istotne jest zachowanie bezpieczeństwa przy jego wykonywaniu, przede wszystkim ze względu na temperaturę która mu towarzyszy.