Oddłużanie karty kredytowej

9 kroków do rozwiązania problemu zadłużenia karty kredytowej

Szukasz rozwiązania problemu zadłużenia karty kredytowej?

Przede wszystkim możesz pocieszyć się tym, że nie tylko Ty walczysz z problemem zadłużenia na kartach kredytowych. Są hordy ludzi, którzy mogą mieć jeszcze gorszy problem z zadłużeniem karty kredytowej w porównaniu z tobą; wszyscy starają się wyeliminować problem zadłużenia karty kredytowej. Więc jakie jest rozwiązanie problemu zadłużenia karty kredytowej?

Cóż, rozwiązaniem jest tak naprawdę zlikwidowanie problemu zadłużenia karty kredytowej z pełną mocą i całkowite wyeliminowanie go. Jak to zrobić?

Istnieje wiele sposobów rozwiązania problemu zadłużenia karty kredytowej. Różni ludzie proponują różne sposoby radzenia sobie z problemem zadłużenia karty kredytowej. Oto prosty opis tego, co możesz zrobić krok po kroku, aby pozbyć się problemu zadłużenia karty kredytowej.

1. Podsumuj sytuację, tj. sporządź tabelę z następującymi polami – nazwa karty kredytowej, saldo, termin płatności (dzień miesiąca, do którego jesteś zobowiązany dokonać płatności rachunku karty kredytowej), RRSO, nagroda zdobyte punkty, oferty wykupu mające zastosowanie do salda punktów nagrody, uwagi.

2. Wypełnij tabelę danymi z różnych kart kredytowych.

3. Dowiedz się, która karta kredytowa najbardziej przyczynia się do problemu zadłużenia karty kredytowej, tj. najwyższe RRSO i najwyższe saldo.

4. Sprawdź, czy punkty Reward można wykorzystać do dokonania częściowych płatności lub pokrycia jakichkolwiek opłat lub czy punkty można wymienić na coś, czego potrzebujesz (wydawanie mniej oznacza zapobieganie pogorszeniu się problemu zadłużenia karty kredytowej).

5. Sporządź tabelę porównawczą dostępnych ofert na rozwiązanie problemu zadłużenia karty kredytowej (np. konsolidację zadłużenia karty kredytowej).

6. Najpierw wyeliminuj zadłużenie na karcie kredytowej, które najbardziej przyczynia się do problemu zadłużenia karty kredytowej.

7. Ćwicz kontrolowane i zdrowe nawyki związane z wydawaniem pieniędzy (w końcu chcesz pozbyć się problemu zadłużenia karty kredytowej i nie pogłębiać problemu zadłużenia karty kredytowej).

8. Poszukaj alternatywnych sposobów zwiększenia swoich dochodów (więcej pieniędzy oznacza wcześniejsze rozwiązanie problemu zadłużenia karty kredytowej)

9. Zobacz, jak dług zmniejsza się z czasem i świętuj dzień, w którym w końcu położysz kres problemowi z zadłużeniem na karcie kredytowej.

Pamiętaj, że to tylko jeden ze sposobów rozwiązania problemu zadłużenia karty kredytowej; możesz obmyślić swoje podejście do rozwiązania problemu zadłużenia karty kredytowej. Każde podejście jest dobre, jeśli spełnia cel, tj. eliminuje problem zadłużenia karty kredytowej.