choroby niemowlaków

Najczęstsze choroby niemowląt – czyli jakie?

Dzieci, szczególnie niemowlęta, bardzo często cierpią na różnego rodzaju dolegliwości. Z większością z nich, jesteśmy w stanie sobie poradzić domowymi sposobami. Skąd jednak będziemy wiedzieć, jakie choroby niemowlaków dotykają nasze dziecko?  Dla każdego rodzica, troska o zdrowie własnego dziecka jest najważniejsza. W naszym niniejszym artykule, dokładnie przybliżymy najróżniejsze choroby, które dotykają niemowlęta oraz wskażemy sposoby, w jaki sposób sobie z tymi chorobami radzić.

Kolka u niemowląt – jak sobie z nią poradzić?

Jedną z najczęstszą chorób, która występuje u niemowląt jest kolka. Najczęściej powodowana jest ona niewłaściwym spożywaniem pokarmu przez niemowlęcia. Podczas ssania, dziecko może pochłaniać zbyt duże ilości powietrza, może też ono jeść zbyt łapczywie. Wszystkie te czynniki skutecznie przyczyniają się do powstawania kolki. Wielu rodziców nie rozpoznaje objawów tej choroby. Najczęściej, kiedy dziecko nie przestaje płakać, zwłaszcza jeśli rodzice nie są doświadczeni, udają się z dzieckiem do lekarza. Najprostszym rozwiązaniem, aby poradzić sobie z kolką u niemowlęcia, jest rozmasowanie brzuszka. Można także stosować różnego rodzaju herbatki – na przykład te na bazie kopru włoskiego. Kolka nie jest jednak bardzo poważną dolegliwością, a uporanie się z nią jest niezwykle proste. Niestety, jest to dolegliwość która lubi nawracać. Do pewnego momentu bowiem nasze dziecko nie będzie w stanie właściwie przyjmować pokarmów, a co za tym idzie mogą pojawiać się u dziecka kolki.

Ząbkowanie – co robić, kiedy nasze dziecko ząbkuje?

Inną dolegliwością, która bardzo często dotyka dzieci w okresie niemowlęcym, jest ząbkowanie. Najczęściej pojawia się ono w okolicy 5 lub 6 miesiąca życia. Może jednak wystąpić wcześniej, zależnie od tego, kiedy tak naprawdę nasze dziecko zacznie ząbkować. 

Ząbkowanie, to nic innego jak ból którego przyczyną jest wyrzynający się ząb. Poradzenie sobie z tą dolegliwością także nie jest trudne. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku różnego rodzaju gryzaki – szczególnie te, które wypełnione są wodą. Wystarczy że włożymy taki gryzak na kilka chwil do lodówki, aby go schłodzić. Następnie dobrze jest dać dziecku taki gryzak. Znajdująca się wewnątrz schłodzona woda, z pewnością ukoi ból towarzyszący wyrzynaniu się ząbków.

Więcej dowiesz się na: https://republikawiedzy.pl