kriolipoliza Kraków

Kriolipoliza – co musisz wiedzieć na temat tego zabiegu?

Ostatnimi czasy, wiele mówi się na temat zabiegu, którego nazwa może brzmieć dla niektórych dość egzotycznie. Kriolipoliza Kraków, bo to o niej mowa, to zabieg, który pozwala na bezinwazyjne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest wykonywany w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Co jednak warto wiedzieć na jego temat? O czym należy pamiętać, kiedy planujemy zapisanie się na wykonanie kriolipolizy? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Czym jest zabieg kriolipolizy?

Na samym początku, warto odpowiedzieć sobie na jedno, podstawowe pytanie, które brzmi: Czym dokładnie jest zabieg kriolipolizy? Najprościej rzecz ujmując, jest to stosunkowo nowa metoda, która pozwala na skuteczne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, bez konieczności wykonywania ćwiczeń czy stosowania diety. Co więcej, jest to tzw. zabieg zewnętrzny, a co za tym idzie, w żaden sposób nie zostaje w czasie jego trwania uszkodzona skóra właściwa. Warto także zwrócić uwagę na to, że kriolipoliza, która wykonana zostanie jednorazowo, pozwala na pozbycie się nawet do 40% zbędnej tkanki tłuszczowej. 

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Bardzo ważne jest to, w jaki sposób jest przeprowadzany zabieg kriolipolizy. Wykonywany jest on przy użyciu specjalnej głowicy. Temperatura, którą ona osiąga, jest ustalana indywidualnie, jednakże najniższa wartość nie może przekroczyć -10 stopni Celsjusza. Głowica jest umieszczana na tym obszarze ciała, który ma zostać pozbawiony nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efekty wykonania takiego zabiegu widoczne są właściwie już po kilku dniach. Regularne powtarzanie kriolipolizy pozwala na bezinwazyjne pozbycie się tkanki tłuszczowej.