okulista Warszawa

Czy zdrowa dieta ma wpływ na nasz wzrok?

O czym trzeba pamiętać, kiedy chcemy prawidłowo zadbać o stan naszego wzroku? Czynników, które na to wpływają jest bardzo dużo, jednakże nie każdy jest świadomy tego, że zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta, może mieć realny wpływ na poprawę kondycji naszego wzroku. Okulista Warszawa  radzi – wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych, pozwala na cieszenie się odpowiednim stanem wzroku przez długi czas. 

Co jeść, aby cieszyć się zdrowym wzrokiem?

Skoro wiemy już, że odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczowa, jeśli chcemy zadbać o nasz wzrok, to co w takim razie należy jeść, aby cieszyć się odpowiednim wzrokiem? Podstawą są oczywiście warzywa i owoce, jednakże zwróćmy uwagę na to, aby miały one w sobie odpowiednią zawartość beta karotenu. Mowa tutaj przede wszystkim o marchewkach, batatach czy dyni. Oczywiście, nie tylko beta karoten ma realny wpływ na stan naszego zdrowia. Witaminy D, A, C i K również są w stanie przyczynić się do poprawy naszego wzroku. 

Zdrowy i prawidłowy sen, również ma wpływ na kondycję wzroku

Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o dbanie o wzrok, jest wysypianie się. Higiena snu, również ma wpływ na stan naszego wzroku. Według zaleceń lekarza, osoba dorosła powinna przesypiać minimum 8 godzin w ciągu doby. Ważne jest także to, aby przed samym snem, nie patrzeć w ekrany, które emitują szkodliwe, niebieskie światło. Mowa tutaj o telefonach, tabletach czy laptopach ale też i telewizorach. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest np. poczytanie książki przed snem, ale tutaj też należy zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Stosowanie się do wszystkich, opisanych wyżej wymienionych zaleceń, jest podstawą, jeśli chodzi o cieszenie się zdrowym wzrokiem. Nie można też zapominać o tym, że kluczowe, jeśli chodzi o kompleksowe dbanie o wzrok, są także regularne wizyty u okulisty. Pozwalają one na zniwelowanie najróżniejszych chorób oczu, w tym przede wszystkim jaskry oraz np. nużeńców. Profilaktyka odgrywa bowiem kluczową rolę, jeśli chodzi o dbanie nie tylko o wzrok, ale i o naszą ogólną kondycję zdrowia.