pomaganie

Bycie eko i pomaganie jest bardzo łatwe

O tym, że pomaganie jest bardzo ważne i realnie przyczynia się do poprawienia jakości środowiska, wie chyba każdy. Mowa tutaj przede wszystkim o niemarnowaniu żywności czy też o dawaniu drugiego życia nieużywanym, niepotrzebnym ale nadal działającym i niezniszczonym rzeczom. Niestety, nadal niewiele osób jest świadomych tego, że przedmioty, których nie używają lub też nie są im już one potrzebne, można oddać osobom potrzebującym ich. Z reguły takie przedmioty lądują na śmietniku. Działając w taki sposób, działamy na szkodę naszego środowiska i planety. Przyczyniamy się także do zwiększenia się prędkości postępowania zmian klimatycznych. W jaki sposób jednak możemy zminimalizować szkody, które globalnie wyrządzane są naszej planecie? W naszym poniższym artykule, przybliżymy wam tę kwestię i wskażemy rozwiązania, które są spójne z nurtem zero waste oraz wspomagają gospodarkę o obiegu zamkniętym. 

Pomaganie i dzielenie się niepotrzebnymi rzeczami – oddaj, nie wyrzucaj!

Za pomocą platformy, którą jest Box of Hope, możemy całkowicie za darmo oddać niepotrzebne, niezniszczone i sprawne rzeczy osobom ich potrzebującym. Cały proces jest niezwykle prosty. Wystarczy, że zgłosimy za pomocą wyżej wymienionej platformy, że posiadamy konkretne rzeczy do oddania, zapakujemy je, a kurier bezpłatnie po nie przyjedzie i je od nas odbierze. Następnie, rzeczy zostaną przekazane osobom potrzebującym i tym samym zyskają nowe życie. Postępując w taki sposób, realnie wspieramy gospodarkę o obiegu zamkniętym i tym samym minimalizujemy ryzyko postępowania zmian klimatycznych. Nie możemy też zapominać o tym, że współcześnie mamy przesyt ilości rzeczy – zarówno jeśli chodzi o sklepy, jak i o rzeczy, które posiadamy w domu. Warto zatem przejrzeć je i wybrać z nich te, których już nie używamy a które nadal są sprawne, a następnie przekazać je dalej. 

Zadbaj o planetę i zrób coś dobrego dla innych

Przekazując rzeczy za pomocą platformy internetowej, którą jest Box of Hope, działamy na rzecz innych i planety w sposób pozytywny. Trzeba też podkreślić, że platforma realnie wspiera organizacje o charakterze charytatywnym.  Tym samym, czynienie dobra okazuje się być naprawdę proste. Z pewnością każdy z was ma w domu rzeczy, których już nie używa, a które nadal są sprawne i działają. Właśnie dlatego warto od czasu do czasu przejrzeć swoje zasoby i wybrać spośród nich to, czego już nie potrzebujemy. Z pewnością na świecie znajdą się osoby, które dadzą nowe życie niepotrzebnym nam już rzeczom.