silnik BMW n47d20c 143 KM

BMW – ponadczasowy samochód o niezawodnym silniku

Markę BMW zna chyba każdy, kto choć w minimalnym stopniu zna się na samochodach. BMW uchodzi za niezwykle luksusową markę, która wiedzie prym przede wszystkim w produkcji aut o bardzo mocnych silnikach, a co za tym idzie – osiągających niesamowite prędkości. Nie ma też zatem niczego dziwnego w tym, że znaczna część aut marki BMW, to samochody wyścigowe. Jednakże tak, jak w przypadku każdej innej marki, tak samo jeśli chodzi o BMW, od czasu do czasu zachodzi potrzeba wymiany silnika. Silnik BMW n47d20c 143 km, to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych modeli. Samochód musi być jednak w przysłowiowym dieslu, aby auto działało sprawnie. Silnik pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy 220 km/h. O czym jednak należy pamiętać, zanim przystąpimy do jego zakupu? Sprawdźmy!

Przede wszystkim – nie kupuj z niewiadomego źródła

W przypadku zakupu szeroko rozumianych części samochodowych – w tym także i silników, niezwykle ważne jest to, aby dobrać odpowiednie miejsce zakupu. Silnik samochodowy możemy kupić zarówno bezpośrednio u producenta, jak również zdecydować się na jego zakup np. z rynku wtórnego. W pierwszym przypadku, musimy jednak liczyć się ze znacznie większymi kosztami. W momencie, kiedy kupujemy silnik do BMW z rynku wtórnego, bardzo ważne będzie zweryfikowanie miejsca, w którym go kupujemy. Dobrze jest zatem wcześniej dokładnie sprawdzić opinie o danym sprzedającym, jak również zasięgnąć opinii u innych, którzy wcześniej dokonywali u niego zakupów. Z pewnością uzyskamy bardzo cenne informacje. 

Po drugie – sprawdzaj dokładnie parametry silnika

Nie jest sztuką kupić silnik, który jest dedykowany dla danej marki samochodu. Sztuką jest dokonać zakupu silnika, który w każdym calu będzie kompatybilny z naszym modelem samochodu. Dobrze jest zatem wcześniej sprawdzić, jaki dokładnie model silnika posiadamy i wybrać identyczny. Nieprawidłowo dopasowany silnik to prosta droga do niesprawnego auta – a tego chyba nikt nie lubi. Jeśli jednak będziemy mieli na względzie wszystkie, wyżej wymienione czynniki, z całą pewnością uda nam się dokonać udanego zakupu odpowiedniego silnika do samochodu.